Kawalerka – czy warto?

2018-05-19
Kawalerka – czy warto?

Bardzo mnóstwo młodych osób śni o tym, aby się usamodzielnić, wyprowadzić od rodziców i w końcu być u siebie. W tym celu pragną między innymi nabyć mieszkanie, które będzie ich własnością. Jednym z na ogół wybieranych rozwiązań jestzakup kawalerki.

Dzieje się tak ponieważ takie mieszkanie jest względnie tanie, przede wszystkim ze względu na jego mały metraż. Warto się jednakże zastanowić, czy rzeczywiście taki zakup będzie najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim kawalerka ma bardzo mały metraż i jest to mieszkanie przeznaczone zwykle dla jednej osoby.

Na pewno trudno się tam pomieścić we dwójkę i z pewnością nie jest to mieszkanie dla całej rodziny. Z drugiej jednakże strony kawalerka może okazać się idealnym pomysłem dla singla, który nie planuje zakładania rodziny, zależy mu poza to na dobrej lokalizacji, zapewniającej szybki i komfortowy dojazd np. do centrum miasta. Jest to na pewno bardzo dobry pomysł dla osób, które nie spędzają zbyt wiele czasu w domu i traktują swoją kawalerkę głównie jako sypialnię, gdzie mogą odpocząć po całym dniu pracy i zabawy.